O nas

Naszym marzeniem było stworzenie przedszkola, w którym dzieci będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne, które będzie dawało dzieciom chwile radości oraz wiele kształcących doświadczeń i optymistycznych wspomnień, w którym dzieci będą otoczone przyjazną i profesjonalną opieką. Udało się!:)

W Hippo Art mamy świadomość, że w wieku rozwojowym dziecka kształtuje się jego przyszłe, dojrzałe życie. Dlatego naszym celem jest pobudzanie naturalnej ciekawości świata naszych wychowanków poprzez tworzenie przyjaznej i ciepłej atmosfery. W naszych działaniach kierujemy się indywidualnym podejściem do dzieci. Pomagamy kształtować charakter dzieci, ich samodzielność oraz odpowiedzialność. Wychwytujemy i rozwijamy ich predyspozycje, zdolności i zainteresowania, ucząc jednocześnie empatii, jak też odpowiedniego zachowania w grupie rówieśników, ucząc jak znaleźć się w różnorodnych sytuacjach społecznych.

dzieci

Już na studiach pedagogicznych w Krakowie myśleliśmy o stworzeniu miejsca, w którym moglibyśmy wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie wychowania i rozwoju młodego człowieka. Wiemy, jak ważne jest dla dziecka wspólne odkrywanie świata i podążanie za jego twórczymi potencjałami. Zainspirowani różnymi doświadczeniami w kraju i zagranicą, podczas studenckich praktyk, stworzyliśmy koncepcję naszego przedszkola.

Dlaczego profil Artystyczno-Językowy?

Nasz profil jest doskonale dopasowany do potrzeb dzieci i wymagań, które w przyszłości stawiać przed nimi będzie świat. W codzienne zajęcia i zabawy wdrożyliśmy program „Mały Europejczyk”, wykorzystując u dzieci ich naturalną zdolność szybkiego przyswajania nowego języka, jego melodii i akcentu. Na spotkaniach z językiem dzieci poznają kulturę i obyczaje danego kraju, śpiewają, tańczą, grają – po prostu dobrze się bawią, jednocześnie się ucząc.

Poprzez profil artystyczny mamy na celu kreowanie naturalnego, twórczego potencjału dziecka. Uczestnicząc w proponowanych w naszym przedszkolu zajęciach plastycznych, teatralnych, tanecznych oraz muzycznych, młody człowiek ma okazję odkrywać swoje zainteresowania i poszukiwać własnej drogi ekspresji.

dzieci

Atuty naszego przedszkola

Przyjazna i ciepła atmosfera w naszym przedszkolu pomaga dzieciom w radosnym odkrywaniu świata i podejmowaniu nowych wyzwań.
Bardzo duży ogród z własnym laskiem.
Mini Zoo z kozami i owcą w roli głównej.
Posiadamy bibliotekę przedszkolną.
Nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwają specjaliści, zapewniamy stałą opiekę logopedy i psychologa.
Nad zdrowym jedzeniem czuwa przedszkolny dietetyk. I i II śniadanie przygotowywane są na miejscu.
Poprzez codzienne zajęcia językowe pomagamy dzieciom wykorzystać naturalną zdolność uczenia się języka obcego, jego melodii, wymowy i akcentu.
Motywacją do nauki języka obcego jest czasowa obecność wolontariuszy z dalekich krajów.
Nasze przedszkole zajmuje się od kilku lat organizacją oraz uczestniczy w konkursach wewnętrznych i zewnętrznych.
Jest pomysłodawcą Kiermaszy Świątecznych dla mieszkańców os. Krzyszkowice oraz organizatorem gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
W ramach artystycznych osiągnięć zaliczyć możemy I, II i III miejsce w ogólnopolskim konkursie Parady Smoków w Krakowie organizowanym przez Teatr Groteska.
Posiadamy rozszerzony program wychowania artystycznego: szczególnie plastycznego i scenicznego.
Współpracujemy z innymi przedszkolami.
W ramach czesnego oferujemy duży wybór zajęć dodatkowych.
Wybieramy się często na spacery do własnego lasu, podziwiając piękno zmieniającej się przyrody, pór roku, śpiewając przy tym wesołe piosenki.
Nie obce są nam wycieczki dalekie i bliskie, wyjazdy na narty, spartakiady i kąpiele na basenie oraz inne atrakcje.